Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Devlet Destekli Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi ve Özellikleri

Çeşitli dallarda etkinlik gösteren şirket ve işletme sahiplerine lüzumlu destek devlet eliyle verilmeye devam etmektedir. Verilen devlet destekleri hakkında olarak bilhassa kırsal kesimde etkinlik gösteren şirketler noktasında süt hayvancılığını yeğleyenlere devlet destekli büyükbaş süt hayvancılığı kredisi kullandırılmaktadır. Bu kredi ürünü talep edersen kişisel olarak etkinlik gösterecek olan yeni adaylar için talep ederse var yada yeni iş oluşturmak talep eden şirket ve işletme sahiplerine verilmektedir.

Devlet eliyle meydana gelen bu yatırımların amacı; yurt olarak çok sayıda imkâna sahip olmamızın beraberinde tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin gerçekleştirilerek dışa bağımlılığı ortadan kaldırmaktır. Bir De yurt olarak büyük nüfusa sahip olmamız sıhhatli süt ve süt ürünlerini kullanma noktasında büyükbaş hayvanlardan elde edilmesi kabul edilen sütün kendi kontrolümüzde olması hedeflenenler arasındadır.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi Ne Şekilde Kullanılır?
Devlet destekli büyükbaş süt hayvancılığı kredisi ne şekilde kullanılır diye merak edenler için şu şekilde ifade edelim. Verilen bütün hayvancılık kredileri T.C. Ziraat Bankası tarafınca gerçekleştirilmekte olup bu kredi ürünlerinden yararlanmak talep eden yurttaşlarımızın banka şubelerini kullanmaları gerekir. Süt hayvancılığı yardımı minimum 10 kafa ve üstündeki taleplerde geçerli olmakla beraber hayvan alışının yanı sıra öteki yatırım giderlerine yönelik olarak kredi yardımı verilmektedir.

Kredi talebinde bulunmak talep eden hayvan yetiştiricileri bulundukları vilayet ve ilçe merkezlerinde bulunan Ziraat Bankası şubelerini kullanabilirler. Banka bünyesinde bulunan ticari müşteri hizmetleri yetkilisi aracılığı ile yapacakları istek hakkında değerlendirme yapıldıktan sonra pozitif yada olumlu olmayan yanıt verilecektir.

Hayvancılık Kredisi ile Farklı Neleri Alabiliriz
Devlet destekli büyükbaş süt hayvancılık kredisi için talepte bulunacak olan yurttaşlarımız hayvan alışının yanı sıra etkinlik gösterecekleri hayvancılık hakkında türlü yatırım taleplerinde de bulunabilirler. Buna nazaran gerçekleştirilmesi kabul edilen yatırımlara destek olarak barınak yapımı, tadilat giderleri, yem hazırlama, balya makinesi, davet biçme makinesi, silaj makinesi, süt sağım ve süt soğutma tankı birim alışlarının yanı sıra öteki yatırım giderleri içinde kredi kullanabilirler.

Firma sahip olanları ve kişisel müşteriler için büyük avantaj sunan büyükbaş süt hayvancılığı kredi yardımını devlet eliyle almak için daha çok beklemeyin.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar