Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Devlet Destekleme Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekleme Kredisi Nedir?

18 yaş kısıdını dolduran her bireyin, türlü iş alanlarında iş kurmak, yatırım gerçekleştirmek, hayvancılık, inşaat alanı vb. birçok ticari alanda iş yapabilmesi amacıyla başvurduğu destek kredisidir. Yuva kurmak, konut sahibi olmak, araba almak vb. aklınıza gelebilecek her türden durumlarda ihtiyaçlarınızı giderebilmek için başvuru yapabilirsiniz.

 

Devlet Destekleme Kredisi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Yuva kurmak, konut sahibi olmak, araba almak gibi pek çok alanda ihtiyaçlarımızı karşılamak için KOSGEB ya da Ziraat Bankası vasıtası ile Devlet destekleme kredisine başvuru yapılır. Bunun haricinde özel ve kamu işletmeleri, tarım kooperatifleri, Halkbank vb. öbür kuruluşlarına da devlet destekleme kredileri için başvuru yapabilirsiniz.

 

Devlet Destekleme Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet destekleme kredisi, ihtiyaç sahiplerine devlet vasıtasıyla verilmiş en ciddi destek ve girişimlerin en başında yer almaktadır. Kendinize bir iş yeri açmak istiyor ve bu durum için en uygun maliyetli bir kredi çekmeyi düşünüyorsanız ülkemizde müracaat etmeniz gereken devlet kuruluşu KOSGEB’tir. Müracaat ettikten hemen sonra 50 bin TL- 100 bin TL arası geri ödemesiz, faiz talep edilmeyen kredi olanakları tanımaktadır. Devlet destekleme kredisi için bazı uygulama ve belge kayıt prosedürleri yerine getirmeniz icap ediyor. Bunun haricinde hayvancılıkla uğraşmayı istiyorsanız KOSGEB haricinde tarım kooperatifleri, Ziraat Bankası da bu hususta ciddi hibe ve destekleme kredisi sunmaktadır.

KOSGEB den Devlet Destekleme Kredisi talebinde bulunmak için belge işlerinden sonra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini görmeniz ve sınava tabi olmanız şarttır. Bu eğitimi iyi bir şekilde geçmeniz halinde krediniz hemen cebinizde olur.

Bu hususla ile ilgili detaylı bir şekilde KOSGEB, Ziraat Bankası, Halkbank ve bazı kooperatiflere bakmanızda yarar vardır. Devlet Destekleme Kredisi almak amacıyla özel ve kamu kurumlarına da müracaat edebilir ve istekte bulunabilirler.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar