Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

Evilik kredisi alma koşulları,evlilik kredisi ne şekilde alınır, 2016 evlilik kredisi müracaatı,evlilik kredisi sunan bankalar ile ilgili bilgilere ulaşmak için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Vatandaşlarımızın toplumsal hayat standartlarını daha iyi duruma getirebilmek için devlet eliyle çok sayıda imkân sunulmaktadır. Bakanlıklar içerisinde yapılan çalışmalar istikametinde çok sayıda yenilik ortaya konulmaktadır. Son senelerde toplumsal hayat standartlarını düzenleme ismine Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığınca devlet destekli evlilik kredisi ortaya atılmıştır. Buna nazaran bakanlığın tespit etmiş olduğu koşullar dâhilinde evlenmeyi düşünün gençlerimize maddi destek sağlaması ismine faizsiz evlilik kredisi verilmektedir.

Devlet destekli evlilik kredisi ne şekilde alınır?
Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı tarafınca belirlenen aşağıdaki koşullar dâhilinde faizsiz evlilik kredisi verilmektedir. Buna göre;

Evlenecek olan çiftlerimiz 18-24 yaş içinde olmalı.
Türk Ceza Kanununda bulunan ağır suçlardan herhangi biri ile cezalandırılmamış olmak.
Maddi imkânsızlıklar sebebiyle evlenemeyecek halte olmak.
Tüm bu ölçütleri elde etmiş olan bay kadın her Türk yurttaşı devlet destekli faizsiz evlilik kredisinde yararlanabilmektedir. Bakanlığın tespit etmiş olduğu koşulları sunan her yurttaşımıza faizsiz 1 sene geri ödemeksizin 10.000 TL evlilik kredisi devletimiz tarafınca verilecektir. Kredinin toplamda geri ödeme zamanı 4 sene ile kısıtlandırılmış olup verilecek olan kredi kamu bankası aracılığı ile yurttaşlara ulaştırılacaktır. Bir De evlenip ilk sene çocuk sahibi olan ailelerin evlilik kredisi 1 sene ötelenebilecektir.

Evlilik Kredisi Başvurusu
Devlet destekli evlilik kredisi ne şekilde alınır hakkında olarak bilinmesi lazım olan bir öteki detay ise, üniversite mezunu olan yurttaşlarımız için yaş aralığı 26 yaşına kadar uzatılmıştır. Evlenecek olan çiftlerimizden herhangi biri yetim yada devlet yurtlarında kalmış ise, kredinin geri ödemesi yine bakanlık tarafınca minimum 2 sene olarak ötelenmek koşuluyla 4 senede geri ödenmesi talep edilecektir.

Evlilik kredisi bankalar aracılığı ile verileceği için evlenmeyi düşünen çiftlerimiz müracaat için bankaların şubelerini kullanmaları gerekecektir. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı önderliğinde Maliye ve Toplumsal Emniyet Bakanlığının da destekleri ile yurttaşlarımızın toplumsal hayat standartlarının arttırılması devletimiz eliyle planlanmıştır.

19 MART 2015 ÇEYİZ DESTEĞİ HABERİ HAKKINDA

Hükümet son bombayı patlattı 5.000 liralık çeyiz yardımı yolda. Haberin ayrıntısı için 19 mart saat 20,00 i bekleyin açıklıyoruz.

Açıklama:

Öncelikle 27 yaş sınırını izah edelim.

Bankada ilk etapta çeyiz hesabı açılmalı 3 sene tertipli olarak bu hesaba yatırım yapılmalı.

Biriktirdiğiniz bu paraya 3 sene nihayetinde evleneceğiniz vakit 5000 lirada devlet yardımı yapılacak.

Bu yardım oranının rakamı 15.000 Türk Lirasına kadar da çıkabilecek.

Bu yatırım hesabını bir diğer deyişle çeyiz hesabını beylerde açabilecek. Bir Diğer Deyişle her iki tarafta ayrı ayrı yardım alabilecek.

Daha ayrıntılı malumatları açıklamalar geldikçe buradan yazacağız.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar