Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

Hangi Bankalar Traktör Kredisi Veriyor

ülkemizde son yıllarda pek çok sektör için destek ve teşvik amaçlı krediler veriliyor. Hükümetin tarımı ve çiftçiyi desteklemek, iyiden iyiye düşüş yaşayan bu sektörü yeniden canlandırmak için yürüttüğü projeler neticesinde başta devlet destekli Ziraat Bankası olmak üzere pek çok kamu ve özel bankalar çeşitli destek paketleri hazırlayarak çiftçilerin hizmetine sunmaya başladılar. Gıda,  Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen bu proje kapsamında çiftçilere başta traktör gibi çeşitli tarım ekipmanları için krediler verilmektedir Böylece tarımsal faaliyetler yeniden canlandırılarak üretimin arttırılması hedeflenmektedir. Biz de bu yazımızda traktör kredisi veren bankalar hakkı paylaşımda bulunacağız. Başta Ziraat Bankası olmak üzere çiftçiye çeşitli destek kredileri veren bankalar ve bu bankalardan alınabilecek traktör kredisi ile ilgili detaylar aşağıdaki gibi olmaktadır.

– Ziraat Bankası Traktör Kredisi: Çiftçiyi ve tarımı en çok destekleyen banka olan Ziraat Bankası, En fazla 5 yaşına kadar olan sıfır ve 2. El traktörler için çiftçilere kredi vermektedir. Sıfır traktörler için satışın % 75’ine kadar 12 ay vade imkanı ile kredi sunan banka, 2. El traktörler için de en fazla 5 yaşına kadar olan traktörler için kredi vermektedir.

– Halk Bankası Traktör Kredisi: Devlet destekli bir diğer banka olan Halk Bankası, hem sıfır hem de 2. El olan başta traktörler olmak üzere tüm tarım araçları için 60 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır. Sıfır traktörlerde KDV dahil toplam değerin % 70’ine kadar, 2. El traktörler de ise kasko bedelinin azami % 50’sine kadar olan kısmı için kredi vermektedir.

– Deniz Bank Traktör Kredisi: En uygun kredi kullandıran bankalardan birisi olan Deniz Bank, tarımsal kredilerde de bu unvanını elden bırakmıyor. 60 aya kadar vade seçeneği ile traktör kredisi veren banka hem sıfır hem de 2. El traktörlerde değerinin / kasko değerinin % 75’ine kadar kredi veriyor.

– Finans Bank Traktör Kredisi: Kredi söz konusu olduğunda akla gelen ilk bankalardan birisi olan Finans Bank, başa traktör olmak üzere birçok tarım aleti ve ekipmanı için çiftçilerimize kredi imkanları sunmaktadır. Sıfır traktörler için toplam bedelinin % 75’ine kredi veren banka, ikinci el traktörler için de kasko bedelinin % 60’ına kadar olan kısmına kredi vermektedir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar