Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Finansbank 180 Ay Vadeli Konut Kredisi

Ev almak talep edenler için oluşturulmuş ev kredileri alışı zor ve oranı yüksek kredilerdir. Bu sebepten çoğu banka ile görüşme yapılmalıdır. Bir De ev kredisi faiz miktarları iyice incelenmelidir. Taksit farkları da göz önünde tutulmalı. Bu gibi hesaplamalar nihayetinde sizlere en cazip kredi hangisi ise onu tercih edebilirsiniz. Bir De kolay konut kredisi almak için kredi notunuz da iyi halte olmalıdır.

Bu kısa malumat ver meler ardından sizlere bugün Finansbank Ev Kredisi konusunda malumat vereceğim. Krediler arasından sizlere seçtiğimiz banka bugün için Finansbank oldu. Yol Kateden günlerde daha değişik bankaların kampanyaları konusunda da ayrıntılarım olacak. Ev kredisi için en az taksit 1 ay olup en yüksek taksit ise 180 aydır. Bu fark mevzumuza katınlan Finansbank için geçerlidir. Öteki bankalar da farklılıklar görebilirsiniz.

Finansbank kredi faiz miktarı %1.30 olarak tanımlanmış. Bu miktar yalnızca ev kredisi için ayarlanmıştır. Sizlere bugün;

– 80.000 TL kredi oranı
– 180 Ay Vade
– %1.30 Faiz miktarı
– Öteki harcamalar 1.056,50 TL olarak hesaplanmış şekilde,

örneklendireceğimiz bir hesaplama sunacağız.

Vade farkı arttıkça geri ödeyeceğiniz oran artarak farklılık gösteriyor. Bu sebepten çektiğimiz oran 80.000 TL olsada toplam 180 ay nihayetinde ödeyeceğimiz oran 208.547,27 TL olacaktır. Bir Diğer Deyişle toplam geri ödeyeceğiniz faiz ücreti 127.490,77 TL. Burada yalnızca ödediğimiz faiz bile çektiğimiz meblağı geçiyor. Ancak sizde bildiğiniz gibi ki 180 ay taksit hiç küçümsenecek bir müddet değil. Bu sebepten uygun karşılamalıyız. Ayırca öteki harcamalar olarak ekspertiz tutarı dahil edilmiştir. Ekspertiz için bir defaya mahsus 507 TL ödemiş oluyoruz. Taşınmaz rehin tutarı olarak ise 149.5 TL ödüyoruz. Bir de tahsis ücretimiz mevcut. Bunu kredi tutarınızın %0.5 olarak hesaplıyoruz. Bizim yaptığımız öteki harcamalar bölümünde ki orana bu 400 TL olarak eklenmiştir. Banka şubelerinde bu yüzden yine hesaplama yapılacaktır doğrusu. Hesaplamamızda yer almayan bir detay mevcut. O da sigorta ücretleridir. Zira bu alacağınız ev ve müşteri şahısa nazaran değişiklik göstermektedir.

Not : Bilhassa bu husus ekleme gereği hissettim. Zira bu kredi türünün asıl pozitif yanları burada saklıdır. 120 AY ve daha altı için ev kredisi faiz miktarı %1.12 olup bunun üzerindekiler için %1.30’dur. Bir Diğer Deyişle 120 aya kadar yapacağınız taksitte daha cazip kredi alabilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar