Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kamu Çalışanlarına En Uygun İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Kamu Çalışanlarına Özel Tüketici Kredisi

Devlet çalışanları için maaşların yetmediği noktada ihtiyaçlara yetişecek bir kredi haberi ile bugün ki makalemizi oluşturuyoruz. Kredimizin ismi İş Bankası Kamu Çalışanlarına Özel Tüketici Kredisi. Adından da anlaşıldığı üzere kamu alanında çalışıyorsanız bu kredi tam sizlere nazaran. Ancak kredi için oran ve faiz miktarları konusunda sizlere ayrıntıları birazdan sunacağım. Öncelik ile şunu öğrenmeniz talep ediyorum ki biz kredinotusorgulama.Com olarak hiçbir banka ile bağımız bulunmamaktadır. Tam Olarak araştırmalar yaparak bu malumatları sizlere sunuyoruz.

Kredimizin şekli isminde da geçtiği gibi tüketici kredisi olup işyar kesimini kapsayan bir İş Bankası kampanyasıdır. Taksit olarak alt limit 3 ay olup en çok taksit 36 aydır. Bir De en düşük çekebileceğiniz kredi oranı bu kampanyada 3.000 TL ve üst sınırda 50.000 TL’dir.

Bu kredide sizlere 5.000 TL gibi orta düzeyde bir oran ile örneklemeler yaparak ifade yapacağım. Kredi faiz miktarı %1.52 olup, biz harcamaları düz bir sayı olarak 25 TL diye hesapladık. Bu banka şubesinde kesinleşecek olan bir sayı lütfen dikkate almayın siz. 5.000 TL kredi çektiğinizde 12 ay taksit için aylık ödemeniz 468 TL ve toplam oran ise 5.637 TL oluyor. Bir Diğer Deyişle toplam 1 sene için faiz oranı 637 TL gibi bir fark oluyor. Bir de üst sınır olan 36 ay taksit için isterseniz hesaplama yapalım. Yine faiz miktarımız değişmiyor aynı kalıyor. Aylık ödememiz 191 TL ve toplam 6.888 TL oluyor bu taksit çeşitinde. Bir Diğer Deyişle ödeyeceğiniz toplam faiz 888 TL oluyor.

Kredi için güvence ve kefil işlemlerini yine bir de banka şubesi ile görüşmeniz icap ediyor. Bu husus şubelerde değerlendiriliyor. Bir De yaşam sigortası da yapılması icap ediyor. Bu da yine şubede belli olacak hususlardan biri, nedeni ise şahsın yaşına, maaşına, kredi ücretine nazaran değişiklik gösterebiliyor. Şahısa özel yaşam sigortası olduğundan şahısdan şahısa farklılıklar ortaya çıkacaktır.

İş Bankası kamu çalışanları için tüketici kredisi 3 Şubat 2016 tarihinden 2 Mart 2016 içinde kullanılabilecek bir kampanya olup artık ki tarihler için bankalar ile yine görüşebilirsiniz. Bir De anladığımız kadarı ile bu kampanyadan faydalanmak talep eden kamu çalışanları, maaş anlaşmalı olarak bankanın müşterisi olmak mecburiyetinde. Bir Diğer Deyişle bu biraz zor bir koşul olmuş.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar