Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

İş Bankası 2B Kredisi 2016

İş Bankası 2B Kredisi 6292 sayılı yasa ile düzenlenen ve arazide gerçek sahibi olanlar için bir hayli ihtiyaçlara hitap eden bir kredi çeşitidir. İş bankasının haricinde çoğu banka 2B kredisi sunuyor fakat bugün ana konumuz İş bankası 2b kredisi olacak.

Bu kredi çeşitinde hesaplamalar tam olarak yasa çerçevesinde oluşturulmuştur. Bir Diğer Deyişle kredi için lüzumlu unsurlar tam olarak sizin gerçek sahibi olduğunuz üstüne kuruludur. Tüm Kişiler bu hizmetten yararlanamaz. En büyük niteliği ise kredi taksitinin yüksek zamana yayılmış olmasıdır. Bir Diğer Deyişle mevzubahis krediden yararlanmak talep ederseniz 120 ay gibi uzun soluklu taksite yayabilirsiniz. Bu sayede zorluk çekmeden küçük ödemeler ile kredinizi ödeyebilirsiniz. İsterseniz de peşin ödeme imkanı mecvuttur. Hem peşin ödeme durumunuz olursa %60’a kadar iskontoda olabiliyor. Müracaat yapabilmeniz için ayrıntılı olarak talep edilen evrakları altta sıralayacağım ancak krediyi kullanmak için taşınmazın ipoteği gereklidir.

Ayrıca 2B kredisi müracaatı için araziye parayı yatırdığınızı belgelemeniz icap ediyor. Bir Diğer Deyişle yatırdığınız ücretin bir belgesi dekontu ile hak sahipliğini resmi olarak beyan eden bir belge beraberinde lüzumlu öteki müracaat evrakları İş bankası şubesine sunmanız icap ediyor.

Gerekli olan öteki evraklar ise;
Başvuru formunu doldurmanız icap ediyor. Kimliğiniz yada ehliyet belgenizin özü ile birlikte fotokopisi. Gelir beyanınız. Bir Diğer Deyişle ne kadar geliriniz olduğunu belgelemeniz icap ediyor. Müracaat için yatırmanız lazım olan tutarı yatırıp dekontunu sunmanız talep ediliyor. Arazi için gerçek sahibi olduğunuzu ve ödemeniz lazım olan oranı resmi olarak sunmanız icap ediyor. Bunun için ayrıntıyı esasında şubelerden de alabilirsiniz. Bu evraklar lüzumlu soylu belgeler olup bunun haricinde banka sizden farklı evraklarda talep edebilir. Biz bu malumatları İş bankası resmi sitesi üstünden sağladık. Bir Diğer Deyişle şubeler ile görüşmeniz öneri edilir.

Ayrıca üste sizlere sunduğumuz malumatlar çerçevesinde öteki bankaların da bu çeşit krediler sağladığını aklınızdan çıkarmayın. Bir Diğer Deyişle tek banka ile değil çoğu banka ile görüşüp ondan sonra karar vermek en aslı olacaktır. Fazlası ile yeğlilen bankalardan olduğundan biz sizlere iş bankası konusunda malumat vermeye çalıştık. Aklınıza takılan ve malumat almak talep ettiğiniz her hususta bize aşağıda ki yorum alanından yazarak sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Bilgimizin yettiğince sizlere destekçi olmak için elimizden geleni yaparız.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar