Pazartesi, Kasım 27, 2023
spot_img

İpotekli İhtiyaç Kredisi Hangi Bankalar Verir

Bu konumuzda ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaları ve ne gibi şartlarda krediyi uygun görmektedirler bunu anlatacağız. Sonuç olarak bakarsak herkesin çok sıkıştığı nakite ihtiyaç duyduğu anlar oluyor. Fakat herkes kredi şartlarına uymuyor olabiliyor , mesela sigortası yoktur veya gelir belgesi gösteremeyebilir çünkü sabit bir işi yoktur. Fakat ipotek gösterebileceği ev , araba , arsa , tarla varsa bu durumları göz önüne alarak bazı bankalar ipotek kabul ederek ihtiyaç kredisi vermektedirler.

Garanti Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Sahip olduğunuz evi teminat göstererek yüksek miktarda ve 36 aya varan vade ile ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. İster sabit faiz oranlı ister değişken faiz oranlı kullanabileceğiniz bu kredide ipotek gösterilen evin % 50’si kadar limit belirlenmiş ve bu limit en faz 250 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Kredi faiz oranı ise % 1,34’tür. Erken ödeme yapılması durumunda ise toplam kredi tutarının % 1’i kadar erken kapatma ücreti alınmaktadır.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine esnek koşullar sunmaktadır. Kendinize veya bir yakınınıza ait olan konutu ipotek göstererek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi faiz oranı % 1,25 olan bu kredide en fazla 25 bin TL çekebilirsiniz ve 36 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Vakıf Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Vakıf Bank ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere 50 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunulmaktadır. % 1,30 faiz oranı ve 36 ay vade imkanı ile sunulan bu krediden faydalanmak için adınıza tapulu bir gayrimenkulü ipotek göstermeniz gerekmektedir. İpotek gösterilecek ev için konut paket sigortası yapılır ve her yıl düzenli bir şekilde yenilenir. Bu krediden faydalanan müşteriler aylık ya da 3 aylık taksitler halinde ödeme yapabilme şansına da sahiptir.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi ile yüksek nakit ihtiyacı olan müşteriler uzun vadede ve düşük taksitlerle bu ihtiyaçlarını  karşılayabilmektedir. İpotek gösterilen konut veya iş yerinizin ekspertiz değerinin % 75’ine kadar kredi verilebilmektedir. Ayrıca imarlı arsaların ipotek gösterilmesi durumunda ekspertiz değerinin % 50’sine kadar ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Kredi taksitleri devam ettiği sürece zorunlu deprem, konut ve hayat sigortaları yapılır ve 36 aya kadar vadelendirilir.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar