Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Bu dönemde birine kefil olmak da, birinden kefil olmasını talep etmek de çok zor. Bu şahıs yakın dostunuz da olsa, bilhassa yüksek limitli kredi gereksinimleri için kefil olurken iki defa düşünmek mecburiyetinde kalıyoruz. Doğrusu birinden kefil olmasını talep etmek bile bundan sonra çok zor. Bu halte bundan birkaç sene öncesine kadar, krediye gereksiniminiz olduğunda kefil bulma derdi de meydana geliyordu. Aynı hanede oturanlar kefil olamadığı için de eşten dosttan rica etmek mecburiyetinde kalıyorduk. Bilhassa acele gereksinimler için kefil bulabilmek da bir çileye dönüşebilmekte. Peki, kefil yoksa kredi çekmek olası mü? Özüne bakarsanız, konut ve araç kredilerindeki kefil yoksa kolaylıkla kredi kullanabiliyorsunuz. Doğrusu satın alacağınız taşınmaz malı güvence göstereceğiniz için, bankalar sizden bir de kefil istemiyor. Fakat tüketici kredisinde işler değişebiliyor. Bilhassa kredi notunuz düşükse kefilsiz tüketici kredisi almanız bir fazlaca zor. Düşük limitli kredilerde gelir belgesiyle; teminatsız kefilsiz kredi alabilirsiniz fakat yüksek limitli krediler için birtakım bankalar kredi istek yapabiliyor.

Ancak son süreçte neredeyse her büyük banka, müşterilerine kefilsiz, düşük faiz miktarlı ve teminatsız tüketici kredisi olanağı da sunuyor. Dosya harcaması yoksa, kefil yoksa tüketici kredisi kullanmak talep ediyorsanız, düşük faizle Güvence, İş Bankası, Yapı Kredi, Türk İktisat Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, ING Bank, Akbank gibi bankaları tercih yapabilirsiniz. Bilhassa bayram öncesi bu günlerde bankalar; düşük faiz miktarlı ve kefilsiz tüketici kredisi sunuyor. Günde 7 TL’den başlayan alternatiflerle 5000 TL, üstelik 10.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Çok Sayıda banka kefil yoksa kredi verse de, yine de kefil ve güvence talep etme hakkını gizli meblağ ve birtakım müşterilerinden kefil talep edebilir. Hatta bundan sonra çok sayıda tüketici kredisi için şubeye gitmenize de gerek yok. İhtiyaç kredisi başvurunuzu bankanın web adresinden veya SMS ile yapabilirsiniz. Onaylanan kredi de banka hesabınıza gönderilir.

Yani acele nakit ihtiyaçlarınız için, aynı gün içinde kredi müracaatı yapıp parayı kullanabilirsiniz. Hazır kredi olanakları ile rahatça, arada kefil yoksa, cazip ödeme alternatifleri ile kredi kullanabilirsiniz. %0,90’dan başlayan faiz miktarları ile yalnızca gelir belgenizi kullanarak tüketici kredisi müracaatında bulunabilirsiniz. Bir De birtakım bankalar; kredi verirken gelir belgesi de talep etmemektedir. Bu bankalardan biri de Denizbank. Kefilsiz, gelir belgesiz düşük faiz miktarlı kredi alternatifleri ile 10.000 TL’ye kadar Denizbank’tan kredi kullanabilirsiniz. Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi kullandıran bankalardan; ev hanımları ve öğrenciler de kredi kullanabiliyor. Kefil talep edilmeyen kredi alternatifleri çoğu zaman 10.000 TL veya 20.000 TL’ye kadar oluyor. Daha yüksek sayılarda tüketici kredileri için şayet taşınmaz mülkünüz veya belirli bir geliriniz mevcut değilse, kefil yoksa kredi kullanmanız bir hayli zor. Kredi notunuz oldukça yüksek bile olsa, 20.000 TL’den daha çok tüketici kredileri için bankalar çoğu zaman kefil istek yapıyor.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar