Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Eskiden bir komşuya veya bir arkadaşa kefil olmak çok daha kolaydı. Fakat en yakın arkadaşın arkadaşını dolandırdığı bir dünyada, birinden kefil olmasını talep etmek de birine kefil olmak da olanaksıza yakın bir durum aldı. Hal bu şekilde olunca da bankalar, bundan sonra tüketicilere kefil yoksa kredi imkanları sunmaya başladı.

Böylece tüketiciler, kapı kapı dolaşıp arkadaşlarına kefil olması için ricada bulunma zahmetinden kurtulup, gelir belgesi, maaş belgesi gibi evraklar ile giderek kredi kullanma imkanına sahip oldu.25.000 TL’ye varan kredi olanağı ile kefilsiz olarak kredi imkanı sunan çok sayıda banka, bankalara olan bu ihtiyacı karşılamaya yönelik tüketicilere çok sayıda imkan sunmaya devam yapıyor. Kredi müracaatında bulunmadan önce, kefilsiz kredi alabilmek için bu maddelere özen göstermelisiniz;

Bankalara borcunuz olmaması,
Kredi puanınızın yüksek olması,
Kredi sicilinizin iyi halte olması,
Üzerinize kayıtlı taşınmaz malın bulunması
Adınıza ait bir telefon, elektrik gibi faturaların olması kredi çıkma şansını yükseltiyor.
Peki, kefilsiz kredi kullandıran bankalar hangileridir?

GARANTİ BANKASI

Şubeye gitmenize ihtiyaç duymadan, web üstünden yapacağınız online kredi müracaatı ile Garanti Bankası’ndan kefilsiz kredi alabilirsiniz. Kredi boşluk TC kimlik numaranızı 3340’a ileti göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz. Müracaat değerlendirmenizi neticesi, kısa bir müddet sonra kısa ileti olarak telefonunuza gelir. Şayet kefilsiz krediniz onaylanırsa, herhangi bir şubeye giderek kredinizi alabilirsiniz.

ODEABANK

Son süreçte süratli bir artış yaşayan Odeabank da kefilsiz kredi kullandıran bankalar içinde yer almaktadır. 15.000 TL’ye kadar kefilsiz ve gelir belgesiz kredi olanağı sunan bankaya müracaat yapmak için, bankanın resmi web adresine girerek, online müracaat bölümünden, TC kimlik numaranız ve telefon numaranıza gelen doğrulama kodu ile beraber müracaat yapabilirsiniz.

FİNANSBANK

20.000 TL’ye kadar kefilsiz kredi kullanma imkanı sunan Finansbank’a cep telefonunuzdan başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız lazım olan cep telefonunuzdan TC kimlik numaranızı 5030’a ileti atarak başvuruda bulunmak. Başvurunuz onaylanırsa, sizlere en yakın Finansbank şubesine giderek kredinizi çekebilirsiniz.

ING BANK

0,99’dan başlayan faiz miktarları ile düşük faiz miktarlı kredi alternatifi sunan Ing Bank, aynı anda gelir belgesi veya kefil yoksa da kredi çekmenize imkan sunuyor.

AKBANK

Türkiye’nin en fazla yeğlilen bankaları içinde bulunan Akbank, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi olanağı sunuyor. Müracaat için bankanın kişisel müşteri hattı( 444 25 25) ‘i arayabilir, cep telefonunuzdan 4425’e TC kimlik numaranızı yazıp gönderebilir, veya bankanın online internet sitesine girerek, online kredi müracaatı bölümünden başvurunuzu yapabilirsiniz.

DENİZBANK

Düşük faiz miktarları ve yüksek taksit alternatifleri ile kefilsiz kredi kullandıran bankanın da SMS ile kredi müracaat alternatifi bulunuyor. Cep telefonunuzdan TC kimlik numarası boşluk Kredim yazarak 3280’e parasız ileti göndererek kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar