Pazar, Kasım 26, 2023
spot_img

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Öğrenci kredi alabilir mi?

Öğrenci demek daima maddi olarak güç bela yetinme durumlarından biridir. Bilhassa derslerine konsantre olabilmek için çok sayıda öğrenci kendi evlerine çıkmak talep ediyor ve kalabalık yurtlardan bir nevi kaçmaya çalışıyorlar. Bütün bunlar tabi maddiyat manasında gerek duyulan haller ve bu nedenle de öğrenci kredi alabilir mi veya öğrenciye kredi kullandıran bankalar mevcut mı merak ediliyor. Hem aileler aynı zamanda öğrenciler bilhassa ilk senesinde çok zorlanıyor ve değişik bir şehirde okumanın zorluğunu fazlasıyla çekmeye başlıyorlar.

Sizlerde eşya almak için veya bir konut kiralamak için üstelik daha çok sayıda harcamanız için bir parasız burs edinmeyi başaramadıysanız o durumda tek yol kredi kullanmak gibi duruyor. Peki öğrenci kredi alabilir veya öteki bir deyiş ile öğrenciye kredi çıkmaktadır mı sizler için inceledik. Öğrencilerin alabileceği kredi Türkeri hangileridir ve talep edildiği kadar bir kredi limiti oluşturulabilir mi?

Gelir olması koşul mı?

Kredi almak için müracaat yaptığınızda ilk göz atılan bir gelirinizin olup bulunmadığı. Uygun koşullarda bir geliriniz mevcut ise kredinizi neredeyse her bankadan alabilirsiniz fakat öğrencinin ne şekilde bir geliri olabilir ki diye merak yapabilirsiniz. Şayet part time olarak çalışıyorsanız tabi tüketici kredisini kolaylıkla çekebilirsiniz fakat şayet çalışmıyor ve derslerinize konsantre oluyorsanız kredi çekmeniz daha zor bir duruma gelebilir. Bunun için neler yapmak icap eder bakalım.

Çalışmayan öğrenci kredi alabilir mi?

Alışmayan öğrenci kredi alabilir mi derseniz, bunun esasında birkaç yöntemi mevcut tabi. Şayet bir kira geliriniz veya üzerinize kayıtlı mülkler var ise ve aileniz sizlere kefil olursa çok sayıda bankadan tüketici kredisi çekebilirsiniz fakat bu yüzden söylediğimiz gibi çalışma olmasa da bir gelir hali kanıtlanması icap ediyor olacak. Dolayısı ile bu şekilde bir şık çok sayıda öğrenci tarafınca doğrusu elenmiş oluyor.

Kredi kartı ile kredi kullanmak

Aslında son senelerde bankalar resmi olarak kredi veremediği çok sayıda şahısa daha değişik bir uygulama sunuyor ve kredi kartı kullanılarak kredi vermeyi öneri yapıyor. Bunun için tabi o şekilde yüksek kredi miktarları kullanamıyorsunuz fakat genel manası ile 3 bin Türk Lirasına kadar kredi kartınızdan nakit çekerek vade ile ödeyebiliyorsunuz. Bakılınca bu da bir nevi kredi çeşidi diyebiliriz. Tek eksi yanı ise bu vadelerin çok uzun olmaması oluyor. Bir Diğer Deyişle sizler ne kadar çekesiniz çekin ödeyeceğiniz en çok vade oranı 9 vade oluyor. Dolayısı ile oldukça yüksek bir para çekerseniz ödemekte zorlanabilirsiniz. Örnek Vermek Gerekirse 2000 Türk Lirası çekerseniz 9 vade ile faizleri beraber 220 Türk Lirası civarı bir geri ödeme yapabilirsiniz. Bu manada küçük tefek ihtiyacınız olan şeyleri kredi kartı ile vade kullanmak avantajından faydalanarak paraya sahip olabilirsiniz. Tabi ailenizden gizli saklı kullanacaksınız kredi kartınızın açıklamasında yazacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Popüler İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img

Güncel İlgili Yazılar